Haber

Milletvekilleri kayıt işlemlerini tamamladı.

AZİZ METİN TURAN

14 Mayıs’ta seçilen milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kayıt işlemleri devam ediyor. MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya ve CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan bugün kayıt işlemlerini yaptırdı.

Kayıt işlemini yapan milletvekilleri basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, kayıt işleminin ardından şunları söyledi:

“14 Mayıs’ta tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği büyük bir olay. oy yaptık. Milletimiz Cumhur İttifakı’na mecliste çoğunluk vererek o dönemi böyle tamamladı. Biz seçildik. Milletimize teşekkür ediyoruz. Allah bizi milletimizden utandırmasın.”

MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya şunları söyledi:

“İnşallah Türk milletinin bu konudaki teveccühü ile kendilerini 28. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmeye devam etme kararı almışlardır. Biz de bu karara uyarak buna layık olmaya çalışacağız. Yeni dönem 27.dönemde eksik olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 27.dönemi Biliyorsunuz doğal afetlerin yanı sıra pandemi,yangın,sel ve son olarak deprem dönemi yaşandı.Çok değerli çalışmalar yapıldı. 27. dönem TBMM çok zaman harcadı.”

CHP Ankara Milletvekili seçilen Umut Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü ile kayıt sürecine girdi. Akdoğan, kayıt işleminin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN BU YARIŞI ÖNEMLİ BİR FARKLA TAMAMLAMASI İÇİN”

“Türkiye ilk kez ikinci tura giriyor. Onun için vatandaşlarımız ilk tura kaldıktan birkaç gün sonra bu sistemi algılamaya çalıştı, hep birlikte anlamaya çalıştık. İkinci tura kaldı, şu an yüzde 50, yüzde 50 yani 0-0” dedi. “1 millik bir yarış vardı. Anadolu’da görevdeydim. Karabük’te görevdeydim. Orada da gördüm, kendi seçim bölgemde de gördüm. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kim olacağını” bu yarışı değerli bir farkla tamamla…

“İLK TURDA SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A OY VEREN ORTAK OYUMUZA GÜVENİYORUM”

10 yıldır CHP’de Başbakanlık yapıyorum. 2012 yılında PM’ye katıldım. Daha önce CHP Gençlik Kolları Genel Sekreterliği yaptım. Ondan önce CHP Ankara ili ve Yenimahalle ilçesinde görev yaptım. Bir gün okuldan çıktım, eve girdim, seçim bürosuna girdim ve orada siyasete başladım. Bugün Meclis’teyim. Gençlerin oyununa güveniyorum. İlk turda sandığa gitmeyenlere de güveniyorum. İlk turda İnce ve Oğan Bey’e oy veren seçmenimize de güveniyorum. İlk turda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren sağduyulu seçmenimize de güveniyorum. O seçmenler birincilik yarışına çıkarken uğradığımız haksızlıkların farkındalar ve sayıları hiç de az değil.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberkaracabey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu