Haber

Ürdün ve Katar Dışişleri Bakanları bölgesel meseleleri ve ikili ilişkileri görüştü

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman es-Safedi ile bölgesel sorunları ve ikili çıkarları değerlendirdi.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, resmi temaslarda bulunmak üzere Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Safedi, Al Sani ile görüşmeye geldi.

Görüşmede iki ülke arasındaki stratejik ilişkiler ve bunları geliştirmenin yolları ele alınarak, yatırım alanlarında artan ikili işbirlikleri değerlendirildi.

Görüşmede Katar Başbakanı Al Sani, ülkesinin Ürdün ile başta yatırım olmak üzere farklı alanlarda ilişkilerini geliştirmeye istekli olduğunu vurguladı.

Görüşmede Filistin sorunu başta olmak üzere bölgesel konular da ele alındı. Taraflar, Filistin halkının meşru haklarına kavuşmasının, kapsamlı ve adil bir barışa ulaşmanın tek yolu olduğunu belirtmişlerdir.

Bu bağlamda Safadi, Al Sani’ye İsrail’in iki devletli çözümü baltalayan uygulamalara son vermesi için diğer ülkelerle uyumlaştırılması konusunda bilgi verdi.

Görüşmede Suriye krizinin analizine yönelik yürütülen çalışmalar da ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu